BOYASIZ KAPORTA GÖÇÜK DÜZELTME (PDR)

PDR dış darbeler sonucu araç kaporta aksamı üzerinde meydana gelen, boyanın zara görmediği, 5 cm çapa olan kaporta göçüklerini özel aletlerle aracın orijinalliği korunarak ve herhangi bir boyama işlemi yapılmaksızın düzeltilerek eski haline getirilme tekniği ve sanatıdır.

PDR tekniği sayesinde aracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz.
Düzeltme işleminden tatminkar bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki saçın uzamamış, boyanın zarar görmemiş ve hasarlı panelin daha önce boyanmamış olması gerekir.

Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasında özel aletlerle ulaşılır dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir.
Ulaşılamayan veya arkası kapalı olan (kapı direkleri, marşpiyel gibi) bölgedeki kaporta göçükleri Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme tekniği ile giderilemezler. Bu tür durumlarda tamirin “Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme” ve “Boya Tamiri” (Mini Yama) yöntemiyle yapılması gerekir.

"Mini Onarım Hizmeti" kapsamına giren kaporta hasarları:

  • Boyanın zarar görmediği 5 cm çapa kadar kaporta göçükleri,
  • Boyanın zarar görmediği ve RS SERVİS HİZMETLERİ tarafından teknik olarak onarılabilir bulunan 5 cm’yi aşan kaporta göçükleri.
RS Servis

Tüm hakları RS Servis'e aittir. İzin alınmaksızın kopyalanması yasaktır

Bu Site Delta Yaz�l�m Taraf�ndan Olu�turulmu�tur